Úvod » Zprávy z utkání » Okresní přebor mladších přípravek

9. satelitní turnaj mladších přípravek skupiny Sever v Rumburku - 28.10.2017

publikováno 01.11.2017

9. satelitní turnaj mladších přípravek skupiny Sever  v Rumburku opět s postupem do finálové skupiny

Dne 28.10.2017 se za deštivého a studeného počasí odehrál na fotbalovém pažitu v Rumburku dle stanoveného pořadí devátý (9) satelitní turnaj okresního přeboru mladších přípravek skupiny Sever. Na tento turnaj jsme odjížděli v oslabené sestavě doplněné o 2 nováčky v počtu 8 hráčů a hráček (6 chlapců a 2 dívky). Z tohoto důvodu jsme si nedělali žádné ambice na opakování předchozího postupu do finálové skupiny a doufali  jsme v umístění do šestého místa.

Naše družstvo bylo vylosováno do základní skupiny “A“, kde se postupně utkalo s družstvem Mikulášovic (výhra 4 : 0), dále s favoritem skupiny, domácím družstvem Rumburku (prohra 2 : 7), a v posledním zápase základní skupiny s družstvem Varnsdorf C (výhra 6 : 3). V základní skupině se zaskvěl střelecky Štěpán Kerbl, který nastřílel soupeřům uctihodných 10 branek. I v takovémto složení jsme potrápili favorita základní skupiny, když jsme nad domácími vedli rychlými brankami v počátku utkání 2 : 0, avšak dále se projevili kvality soupeře. Tyto výsledky nám zajistili konečné druhé místo v základní skupině a postup do finálové skupiny tohoto turnaje.

Po dohodě trenérů (jak již bylo uvedeno, z důvodu špatného počasí) se výsledek ze základní skupiny  počítal do další fáze turnaje. Z tohoto důvodu jsme odehráli ve finálové skupině pouze dva zápasy, a to s dalšími favority skupiny Sever, a to týmem z Varnsdorfu „A“ (prohra 0 : 9) a družstvem ze Šluknova (prohra 0 : 7). Ve finálové skupině jsme obsadili celkové čtvrté místo, což je v podzimní sezóně druhé nejlepší umístění.

Přehled odehraných zápasů :

Základní skupina „A“

Dolní Poustevna – Mikulášovice   4 : 0       (branky Štěpán Kerbl 4 x)

Dolní Poustevna – Rumburk         2 : 7       (branky Štěpán Kerbl 1 x, Jan Sadovský 1 x)

Dolní Poustevna – Varnsdorf C     6 : 3       (branky Štěpán Kerbl 5 x, Ivan Sadovský 1 x)

Finálová skupina

Dolní Poustevna – Rumburk         2 : 7       - utkání ze základní skupiny

Dolní Poustevna – Varnsdorf A     0 : 9

Dolní Poustevna – Šluknov           0 : 7

Co závěrem dodat, nechci se stále opakovat že jsme s fotbalem teprve na začátku a že se  učíme. Určitě jsme urazili slušnou část fotbalové cesty. Čtvrté místo je pro nás podruhé nejlepší umístění v podzimní části turnaje. Soutěžní fotbal poznali dva nováčci, Samuel Bureš a Tomáš Vu Thien. Škoda naší odevzdanosti v závěrečné fázi turnaje.

Další, poslední podzimní  turnaj se odehraje na domácím pažitu v Dolní Poustevně dne 4.11.2017 od 10.00 hodin. Doufáme, že nás přijde podpořit co nejvíce fanoušků.

Trenér mladší přípravky FK Dolní Poustevna  Zdeněk Hauser