Úvod » Hodnocení sezóny » Podzim 2018

Mladší přípravka - Hodnocení podzimní fotbalové sezóny 2018

publikováno 14.12.2018

Uplynulou podzimní fotbalovou sezónu 2018 zhodnotili trenéři jednotlivých mužstev.

Okresní přebor mladších přípravek

Celkové hodnocení podzimu 2018

Ještě nedávno jsem řešil, jak sestavit po odchodu mnoha hráčů (věkový postup do starší přípravky) družstvo mladší přípravky do podzimní části nové sezóny, a podzimní část je již za námi, je historií. Hodnocení píši s odstupem času, s uleželými názory a myšlenkami, s mnoha novými zkušenostmi, a to ve většině s příjemnými. Je mou povinností, a to především, když si vzpomenu na ty fotbalové mače, abych přiblížil a zhodnotil (tzv. materialisticky zvěčnil) výkony dětí z naší mladší přípravky. Vždyť si to zaslouží.

V období od 2.9.2018 do 4.11.2018 jsme odehráli  celkem 11 satelitních turnajů v rámci soutěže Okresního přeboru mladších přípravek, a to ve skupině Sever. Pro upřesnění dodávám, že jsme odehráli cca 60 soutěžních zápasů. Doplňuji, že na jaře  nás čeká celkem 13 turnajů, a toto číslo nemusí být konečné.

Rozjezd podzimní sezony nebyl zrovna moc ideální, ale asi to jde na vrub velmi vydařeného zakončení minulé sezony fotbalových soustředěním a odchodu několika zkušených hráčů.  Především absence snajpra Štěpána Kerbla, a nejen jeho,  byla pro nás dosti znatelná. A i přes tuto skutečnost jsem očekával ve zrodu jeho nástupce, nového střelce. Ale to už k fotbalu patří, generační výměna, zranění atd.. A takové jsou změny a nové začátky.

První turnaj ve Šluknově poznamenán značnou absencí a proto jsme byli vděčni za zapůjčení dvou hráčů z družstva Mikulášovic. Následující  turnaj ve Varnsdorfu v optimálním (ne nejsilnějším) složení, a třetí místo. V rámci turnajů na domácí půdě jsme se zaměřili na časté střídání, a to z důvodu, aby se každý doma herně ukázal před svými rodiči, babičkami, dědy a sourozenci. Navazující turnaje již byly se střídavými úspěchy, z nichž musím vyzvednout výkon zakončený druhým místem  na turnaji ve Varnsdorfu dne 6.10.2018.  Zde se potvrdilo,  že v případě kompletního složení přípravky můžeme hrát o nejvyšší mety. Závěrem podzimní části byla citelná ztráta díky velké marodce a účast na turnajích byla taková, jaká byla. I přes to jsme se s tím řádně vypořádali, dokonce jsme stabilně zapojili i naše nejmenší benjamínky Míru Hamáka s Jendou Salabou.

Výsledky mladší přípravky, resp. těch nejmenších nejsou tak důležité, i když k nim v určité míře přistupujeme. Pro mě osobně je podstatné to,  že chlapci a dívky přistupují k reprezentaci klubu zodpovědně, chodí na turnaje  rádi a fotbal je prostě baví. Vytvořili si partu, kde spolu táhnou za jeden provaz, respektují se a pomáhají si. A toho si nejvíc cením. Pro nás je velký úspěch každý vstřelený gól, každá povedená fotbalová akce, přihrávka spoluhráči, klička soupeři či vybojovaný míč.

V rámci podzimního hodnocení  mohu chlapce a dívky jen pochválit za to, co celý podzim herně předváděli, jak se snažili a bojovali na hřišti se soupeři, míčem, sami se sebou a také s trenérem. Naše přípravka je výjimečná i silným dívčím zastoupením, čehož si velmi vážím. V mnoha turnajích děvčata dokázala, že umí bojovat,  nebojí se, a střílí branky. Ale jsme na půli cesty. Ještě nás toho čeká mnoho. Náročná zimní příprava (fyzické síly, práce s míčem), zimní halové turnaje,  jarních min. 13 turnajů (bohužel vše hrajeme mimo Dolní Poustevnu z důvodu rekonstrukce hřiště).

Výsledek podzimu. Skvělé, nádherné a neočekávané třetí místo ve skupině. Před podzimem jsem doufal ve čtvrté nebo páté místo. Toto je skvělý výsledek, za kterým stojí naše nejmenší fotbalové naděje. A to i přes podzimní marodku mnoha dětí.  A také nemohu zapomenout na rodiče, za jejich podporu při zápasech a trénincích. Těm patří též velké dík.

Dále je mou povinností zveřejnit super pomoc Jana Hausera, v podstatě dnes mohu říci a napsat, mého asistenta. Doprava dětí, pomoc při tréninku a hlavně zastoupení na turnaji. Je dobře, když má člověk schopnou pomocnou ruku. Velké díky.

Co na úplný závěr, asi ještě jedna připomínka. Nemám rád, když se píšou jen samé dobré věci. Jednak navádí k nečinnosti nebo k vědomí uspokojení. Tím negativem  je všeobecný zájem dětí o sport. Nevím, ale připadá mi, že u nás, v Dolní Poustevně, již nemáme k dispozici další „novou krev“. Bohužel, i to přes ohlášené nábory dětí. Nebo se mýlím ? Prostě rádi uvítáme nové malé naděje.

Všem přeji klidné prožití svátků vánočních a hodně zdraví a mnoho sportovních úspěchu v roce 2019.

Sportu zdar!

6. – 8. Nina Ungrová           -          4 góly

Tomáš Vhu             -          4 góly

Sam Bureš             -          4 góly